Gładka i młoda twarz to marzenie każdej kobiety. Upływ czasu najbardziej widoczny jest przede wszystkim na twarzy, gdzie skóra szybko traci jędrność i pojawiają się zmarszczki. Również ciało ulega zmianie. Skóra nie jest już tak gładka i elastyczna jak kiedyś, nawet ćwiczenia fizyczne nie zapobiegną przekształceniom, które dzieją się wewnątrz organizmu. Istnieje wiele możliwości na cofnięcie oznak starzenie się.
Jedynym z najpopularniejszych jest lifting. Jest to jednak inwazyjny zabieg. Jego mniej radykalną formą są działania z użyciem nici liftingujących, które w ostatnim czasie stały się niezwykle modne. Nici są nieoperacyjną metodą na szybką poprawę wyglądu. Wchłaniają się całkowicie w skórę po upływie około 360 dni. Zawarte w nich składniki odżywiają oraz zmniejszają oznaki starzenia się skóry. Poprawiają elastyczność i rewitalizują nawet u osób z widocznymi zwiotczeniami.
Aplikowane są przy pomocy specjalnej igły, którą nakłada się na określony punkty na ciele. Technika ta jest bezpieczna i nie wyklucza w późniejszym czasie innych zabiegów, np. ultradźwiękowych. Zabieg na całej twarzy zajmuje około 40 minut, ale jeśli poprawia się wygląd tylko newralgicznych miejsc, jak czoło trwa tylko kwadrans. Stosowane jest znieczulenie miejscowe. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i występuje obrzęk, który znika po 2 tygodniach. Pacjent może odczuwać ból, który uśmierzyć można środkami przeciwbólowymi oraz zimnymi kompresami na miejsce poddane zabiegowi. Jednak już po kilku dniach pacjent jest w stanie wrócić do normalnego życia. Przez 3 dni wstrzymać się trzeba od picia gorących napojów i posiłków, z alkoholu należy zrezygnować na dwa tygodnie. Nie można korzystać z basenu, sauny, masaży, zakazana jest również intensywna mimika twarzy. Miejsca wkłucia trzeba regularnie przecierać roztworem ze spirytusem.
Nici liftingujące dają zadowalające efekty w postaci podciągnięcia wiotkiej skóry, zwłaszcza tej opadającej z rejonu policzków, czoła oraz podbródka. Pierwsze rezultaty są zauważalne od razu po zabiegu. Kompletny efekt widoczny jest po 3 tygodniach i może utrzymać się nawet przez dwa lata, w zależności od kondycji skóry. Powikłania po zabiegu występują rzadko i najczęściej jest to podwyższona temperatura oraz pulsujący ból. Przeciwwskazaniami do zabiegu są:
- choroby autoimmunologiczne,
- nadciśnienie,
- hemofilia,
- stany zapalne,
- przyjmowanie niektórych leków,
- ciąża i okres karmienia piersią.
Zabieg kosztuje od 3 do nawet 7 tys. zł. Wykonywana jest w specjalistycznych gabinetach kosmetycznych. Lekarz ocenia stan skóry i wyniki działania nici liftingujących podczas wizyt kontrolnych, które powinny odbyć się 3, 7 oraz 14 dnia po zabiegu. Po dwóch tygodniach wszelkie niedogodności powinny ustąpić, a skóra odzyskać młodość i blask.
Tagi: pielęgnacja twarzy, zabiegi na twarz