Domowe sposoby wybielania zębów nie zawsze są skuteczne bądź nie zadowalają nas dostatecznie. Gabinety stomatologiczne w swojej ofercie mają mnóstwo sposobów na poprawienie uśmiechu. Ich zastosowanie uwarunkowane jest od stanu zębów, a głównie szkliwa na nich i zasobności portfela pacjenta.
Pierwszą metodą na jaśniejsze zęby będzie zdejmowanie z nich kamienia. Zabieg trwa około 20 minut i nie powinien kosztować więcej niż 100 złotych. Usuwanie kamienia należy powtarzać raz w roku.
Popularna metoda, którą stosuje się w gabinetach dentystycznych, to metoda nakładkowa. Lekarz robi wycisk z zębów pacjenta, a następnie w gotową formę już sam pacjent w domu wciska specjalne dobrany dla niego żel. Tak przygotowaną nakładkę zakłada się na zęby. Takie wybielanie zębów trwa zazwyczaj dwa tygodnie, kolejny zabieg powtarza się po upływie roku. Koszt to około 1000 złotych.
Jeśli ktoś chce efekt bielszych zębów mieć natychmiast może poddać się innemu zabiegowi. Stomatolog najpierw smaruje dziąsła pacjenta żelem ochronnym tak, by nie poparzyć ich nadtlenkiem wodoru w stężeniu 30 proc., który nakłada na zęby. Zabieg trwa około 40 minut.
Są gabinety, które stosują metodę wybielania lampami Beyond. Przeprowadza się ją podobnie jak tą z nadtlenkiem wodoru, jednak płytkę nazębną smaruje się innym płynem, który pod wpływem specjalnego światła przekształca się w nadtlenek wodoru. Zapłacić za to trzeba jednak od 1200 do 1500 złotych.
Najdroższa i najszybsza metoda to wybielanie laserem, za którą trzeba zapłacić nawet 2000 złotych. Jest jeszcze najskuteczniejsza metoda, ale zdecydowanie najbardziej obciążająca kieszeń. W zamian zyskujemy stuprocentową gwarancję. Ta metoda to zakładanie licówek na zęby. Licówka kosztuje od 600 do 1000 złotych.
17 sierpnia 2010 - 13:32
A co z paskami, które moóżna kupić w aptekach?? Stosował to ktoś??