Jak skutecznie pozbyć się rozstępów?

4 września 2013

Jak się pozbyć rozstępówNiemal na każdej partii ciała mogą pojawić się rozstępy, u kobiet powstają zazwyczaj w wyniku ciąży. Jedynie na twarzy, rękach i stopach skóra nie ulega takim zmianom. Rozstępy występują przede wszystkim u kobiet, szczególnie w okresie dojrzewania lub w czasie ciąży. Miejscami, gdzie najczęściej się pojawiają są biodra, uda oraz piersi. Natomiast mężczyźni walczą z rozstępami na plecach i barkach. Przyczyną ich wystąpienia jest nadmiar kortyzolu we krwi, co prowadzi do produkcji łamliwych włókien kolagenowych. A w sytuacji nadmiernego rozciągania skóry, jak ciąża lub otyłość, słabe włókna pękają, tworząc charakterystyczne ślady. Na prawdopodobieństwo wystąpienia rozstępów wpływają też niektóre leki, antykoncepcja, niewłaściwa dieta oraz uwarunkowania genetyczne.

Metod na likwidację rozstępów jest kilka. Największą skutecznością cieszy się zabieg laserowy, który wpływa na stan skóry, regenerując ją i odmładzając. Mikrowiązki lasera pobudzają włókna do intensywniejszego działania, co sprawia, że skóra staje się gładka, a rozstępy znacznie mniej widoczne. Koszt zabiegu to około 800 zł. Mniej inwazyjną i tańszą o kilkaset złotych opcją jest peeling chemiczny. Głównym składnikiem peelingu jest kwas glikolowy, który działa stymulująco na produkcję nowych komórek naskórka oraz odbudowę włókien kolagenowych. Po kilku zabiegach skóra jest znacznie mocniejsza i bardziej napięta.

Kolejną metodą walki z rozstępami jest mikrodermabrazja. Popularny i niedrogi (około 200 zł) zabieg kosmetyczny kompleksowo, ale delikatnie działa na skórę. Za sprawą mechanicznego złuszczania naskórka, który wykonywany jest przy użyciu specjalnego sprzętu, skóra odzyskuje blask i gładkość. Komórki zostają pobudzone, poprawia się krążenie oraz produkcja kolagenu i elastyny. Mikrodermabrazja jest w pełni bezpieczna i bezbolesna, dlatego można ją łączyć z innym zabiegami. Bardziej inwazyjna jest dermabrazja, która przeprowadzana jest przy znieczuleniu i wymaga kilkudniowej rekonwalescencji. Skóra zyska nowy wygląd również dzięki mezoterapii, która oznacza wstrzyknięcie w uszkodzone tkanki specjalnych substancji odżywczych. Mają one za zadanie od wewnątrz pobudzić komórki do wytwarzania kolagenu.

Tagi:

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi kosmetyczne