Radiofrekwencja

17 grudnia 2013

RadiofrekwencjaUpływ czasu widoczny jest zwłaszcza na skórze twarzy. Traci ona swoją jędrność, a wokół oczu i ust pojawiają się zmarszczki. Wówczas wiele kobiet decyduje się na operacje plastyczne. Są to jednak poważne zabiegi, a zamiast wybierać ingerencję chirurgicznego skalpela można poddać się innemu, równie skutecznemu zabiegowi. Przykładem tego jest radiofrekwencja. Energia fal radiowych stymuluje skórę do odbudowy i pomaga pozbyć się niechcianych oznak starzenia się, jak zmarszczki, cellulit oraz zwiotczenie skóry. Nowatorska metoda dostępna jest w niemal każdym salonie piękności, gdyż w krótką chwilę pozwala uzyskać oczekiwane rezultaty.

Radiofrekwencja to bezpieczna i bezbolesna terapia. Co ważne zabieg można stosować zarówno w rejonie twarzy, jak i na całym ciele. Efektem zabiegu jest lifting skóry twarzy w postaci uniesienia podbródka, wygładzenia zmarszczek oraz poprawy owalu twarzy. Dobre rezultaty można również zauważyć w rejonie ramion, brzucha, pośladków czy ud, gdzie zwiotczała skóra ponownie jest napięta, a cellulit mniej widoczny. Zabieg odbywa się przy użyciu specjalnych głowic, z których każda ma oddzielne zastosowanie. W ten sposób specjalista może dobrać odpowiednią metodę do potrzeb pacjenta. Energia fal radiowych usprawnia przepływ krwi przez tkanki, syntezę kolagenu oraz drenaż komórkowy. Działanie przebiega dwuetapowo. Dlatego efekty są widoczne od razu oraz utrzymują się nawet kilka miesięcy. Radiofrekwencja sprawdza się także przy likwidacji blizn. Pełny efekt wymaga najczęściej jednak serii zabiegów.

Cena zależna jest od obszaru ciała, jaki ma być poddany działaniu energii fal radiowych. Koszt to jednak minimum 500 zł, do nawet 3 tys. złotych.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

  • ciąża,
  • rozrusznik serca,
  • cukrzyca,
  • choroba nerek lub wątroby oraz nowotwór,
  • wszelkie dolegliwości mięśnia serowego oraz skóry wykluczają wykonanie zabiegu radiofrekwencji.

Po terapii należy pić przynajmniej 2,5 litra wody mineralnej w ciągu dnia. Nawadnianie ważne jest przez 3 dni od zbiegu. Konieczne jest również intensywne nawilżanie skóry oraz lekkostrawna dieta. Poza tym powinno się unikać gorących kąpieli, aktywności fizycznej oraz spożywania napojów alkoholowych. Można jednak bez przeszkód od razu wrócić do codziennych obowiązków, lekkie zaczerwienienie na skórze znika po kilku godzinach od zabiegu.

Tagi: , , ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi medycyny estetycznej