Ulthera to nowoczesny sposób odmładzania. Chociaż jest bezinwazyjny, to efekty tego zabiegu porównywane są do operacji plastycznych. Na czym więc polega ta metoda likwidacji zmarszczek, czy jest bezpieczna i komu się ją poleca?
Ulthera to lifting, który wykonywany jest przy użyciu urządzenia generującego fale dźwiękowe. Powodują one wygładzanie i ujędrnianie skóry, w efekcie odmładzając i dodając świeżości oraz blasku. Chociaż metoda jest nieinwazyjna i bezbolesna, to jednak wymaga wcześniejszej konsultacji ze specjalistą. Lekarz odpowiada za ocenę stanu skóry i podjęcie decyzji o głębokości, na jaką wpuszczane będą fale dźwiękowe. Na tej podstawie dobiera się głowicę, którą wykonany zostanie lifting.
Sam zabieg polega na nakierowywaniu głowicy urządzenia w określone miejsca i wypuszczaniu w nie fal dźwiękowych. Jednorazowo impulsy wysyłane są przez 2 sekundy na głębokość ok. 25 mm powłoki skórnej. Dla zachowania bezpieczeństwa i precyzji, skóra jest wcześniej smarowana żelem tak, by w czasie zabiegu istniała możliwość wykonywania USG. W ten sposób można stale kontrolować miejsce, do którego docierają fale. Nowa wiązanka fal wypuszczana jest do skóry po przesunięciu głowicy średnio o 2-3 mm. Lifting całej twarzy trwa ok. 30-40 minut.
Mechanizm działania Ulthery nie jest skomplikowany. Fale dźwiękowe wytwarzane przez specjalistyczny aparat mają docierać do określonych warstw skóry, powodując w nich tarcie stymulujące pracę komórek. W rezultacie pobudzane jest wytwarzanie kolagenu odpowiedzialnego m.in. za jędrną, elastyczną, atrakcyjną skórę. Prawidłowo przeprowadzony lifting umożliwia nie tylko spłycenie lub całkowitą likwidację zmarszczek, ale też niwelowanie innych mankamentów, takich jak opadające powieki, policzki czy kąciki ust, redukcja nadmiaru skóry oraz korekcja kształtu twarzy np. poprzez poprawę linii żuchwy.
Dla niektórych osób wadą zabiegu może być fakt, że pierwsze rezultaty widoczne są dopiero po pewnym czasie. Pojawiają się stopniowo i najlepiej prezentują się ok. 3 miesiące po wykonaniu liftingu. Dużym atutem jest natomiast okres, przez jaki się utrzymują, bo mogą być zauważalne nawet przez 3 lata. Trzeba jednak podkreślić, że Ulthera nie dla każdej osoby jest korzystna. Specjaliści zaznaczają, że zabieg zaleca się osobom, które ukończyły 50 lat. Zdecydowanie nie powinno się go przeprowadzać u pacjentów poniżej 30. roku życia. Nie mogą się mu poddawać także osoby posiadające implanty, cierpiące na choroby skóry lub mające rany.