Peeling pirogronowy to uniwersalny zabieg, który powinna poznać każda kobieta! Można wykonywać go na różnych częściach ciała, jest bezbolesny, a jego efekty są piorunujące. Co jeszcze należy wiedzieć o tym typie peelingu?
Peeling pirogronowy to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który wykonywany jest przy pomocy kwasu pirogronowego. Substancja ta na co dzień występuje w sfermentowanych owocach i occie, a w medycynie estetycznej i w dermatologii stosowana jest do stymulacji fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za jędrność, elastyczność oraz nawilżenie skóry.
Peeling pirogronowy ma szerokie zastosowanie w pielęgnacji skóry. Przede wszystkim jest jednym z ważniejszych zabiegów odmładzających. Pomaga w spłyceniu zmarszczek, a przy okazji spowalnia powstawanie kolejnych. Pozwala również na usuwanie, a przynajmniej skuteczne minimalizowanie blizn. Dodatkowo wyrównuje koloryt skóry, rozjaśnia cerę i nadaje jej świeżości oraz atrakcyjnej świetlistości. Po jego przeprowadzeniu skóra wygląda nie tylko młodziej, ale też wyraźnie zdrowiej. Ponadto zabieg z wykorzystaniem kwasu pirogronowego pozwala na dokładne oczyszczenie skóry i usunięcie zaskórników, bakterii i innych mikrobów. Przy okazji ogranicza wydzielanie sebum.
Peeling pirogronowy jest nieinwazyjny, bezbolesny i w pełni bezpieczny. Należy jednak pamiętać, że przed przystąpieniem do jego wykonywania, wykwalifikowana kosmetyczka powinna określić fototyp skóry, stopień fotostarzenia i rodzaj blizn. Wiedząc, jaki dokładnie ma być efekt finalny, będzie można precyzyjniej przeprowadzać peeling. Warto dodać, że w przeciwieństwie do wielu innych zabiegów odmładzających, może być przeprowadzany nie tylko na twarzy i dekolcie, ale również na dłoniach, ramionach, a nawet na plecach.
Wykonanie zabiegu nie jest skomplikowane. Niemniej jednak, musi on być przeprowadzany przez specjalistę z uwagi na właściwości kwasu. Substancję nakłada się na skórę jedynie na 30-60 sekund, przy czym stale trzeba obserwować reakcję skóry na kwas, ponieważ od stopnia zaczerwienienia zależeć będzie moment neutralizowania kwasu. Dokonuje się tego poprzez nałożenie gazy z lodem. Naskórek po peelingu pirogronowym złuszcza się po ok. 2-3 dniach. W tym czasie należy używać kremów łagodzących i kremów z filtrami UV. Zabiegu nie wolno powtarzać szybciej niż po 15 dniach.