Rośnie popularność peelingów medycznych

4 marca 2016

Większość wykonywanych na co dzień peelingów ma oczyścić, wygładzić i ujędrnić skórę. Takie same efekty dają peelingi medyczne. Mimo to uważa się je za bezpieczniejsze i bardziej skuteczne od tradycyjnych zabiegów. Co jest ich tajemnicą?

Peelingi medyczne to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych peelingów. Sposób ich wykonania praktycznie nie różni się od tego, jak przeprowadza się standardowe zabiegi. Praktycznie identyczny jest też sam cel ich wykonywania. Za medyczne uznaje się jednak peelingi chemiczne, które ze względu na swoją specyfikę i ryzyko poparzenia, przeprowadza się wyłącznie pod czujnym okiem specjalisty z zakresu medycyny estetycznej. To sprawia, że są nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne.

 

Peeling chemiczny

fot. Lester120/bigstockphoto.com

 

Wskazania do peelingów medycznych niemal nie różnią się od tych, na podstawie których przeprowadza się jakiekolwiek inne zabiegi tego typu. Ich zadaniem jest poprawa ogólnej kondycji skóry, ze szczególnym uwzględnieniem redukcji zmarszczek i blizn, oczyszczenia, ujędrnienia i wygładzenia powłoki skórnej. Dobrze wykonany peeling medyczny usunie również przebarwienia, nada skórze elastyczności i pobudzi ją do dalszej regeneracji. Jest to możliwe, dzięki zniszczeniu wierzchniej warstwy naskórka.

Zasady działania peelingu medycznego są takie same, jak w przypadku zabiegu mechanicznego. Uszkodzone substancją chemiczną tkanki regenerują się, co sprawia, że skóra nabiera młodszego, bardziej witalnego wyglądu. Pobudzenie znajdujących się głęboko w skórze fibroblastów stymuluje wytwarzanie kolagenu, dzięki czemu powłoka staje się lepiej napięta i optymalnie nawilżona. Takie efekty można uzyskać przy zastosowaniu różnych substancji chemicznych, ale do współczesnych peelingów najczęściej wykorzystuje się kwas trójchlorooctowy TCA. Posiada on certyfikat potwierdzający status wyrobu medycznego i stosowany jest w gabinetach medycyny estetycznej na całym świecie.

Jako że uszkodzenie tkanek peelingiem chemicznym prowadzi do intensywnego złuszczania się naskórka, fachowcy uważają, że właśnie teraz panują najlepsze warunki do poddawania się takim zabiegom. Brak nadmiernego słońca i zarazem brak mrozów sprawiają, że skóra powinna względnie dobrze znosić obecną pogodę. Mimo wszystko trzeba pamiętać o stosownej pielęgnacji skóry, na której przeprowadzono peeling. Ochrona przeciwsłoneczna nawet w zimie pozostaje priorytetem.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Trendy