Oczyszczanie kawitacyjne

6 listopada 2018

Zjawisko kawitacji polega na powstawaniu i zanikaniu pęcherzyków gazowych w cieczy, co wiąże się ze zmianami jej ciśnienia. Zjawisko to wykorzystywane jest w różnych dziedzinach i do różnych celów, w tym do zabiegów kosmetycznych. Jak działa kawitacja w kosmetyce i jakie daje efekty?

W gabinetach kosmetycznych zjawisko kawitacji wykorzystuje się do oczyszczania i peelingu twarzy. W odróżnieniu od innych zabiegów tego typu, nie stosuje się tu preparatów, lecz specjalistyczne urządzenie. Są one bezbolesne oraz znacznie bardziej komfortowe i mniej inwazyjne od tradycyjnego oczyszczania manualnego. Mogą być stosowane u osób o wrażliwej skórze, gdyż nie powodują podrażnień.

Wskazania

Zabiegi takie zalecane są osobom o cerze tłustej lub mieszanej, z zaskórnikami i rozszerzonymi porami oraz ze skłonnością do trądziku, a także o skórze mało elastycznej i zwiotczałej. Wskazaniem jest też cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej.

Zabiegi medycyny estetycznej

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem skóra jest zwilżana wodą lub tonikiem bezalkoholowym. Następnie przesuwa się po niej specjalną szpatułkę wytwarzającą fale ultradźwiękowe. Pod ich wpływem w płynie tworzą się pęcherzyki, które następnie pękają. Pęcherzyki te wraz z wibracjami ultradźwiękowymi powodują powierzchniowe złuszczenie naskórka i mikromasaż skóry. Ultradźwięki zwiększają przepuszczalność błon komórkowych, przez co skóra lepiej przyswaja składniki odżywcze.

Dlatego dla najlepszych efektów zaleca się łączenie peelingu kawitacyjnego z innym zabiegiem, np. położeniem na skórę ampułki czy maski. Dzięki temu składniki preparatów łatwiej wnikają w skórę i są efektywniej wykorzystywane.

Zabieg można wykonać jednorazowo, ale dla najlepszych efektów zaleca się powtarzanie go 5-6 razy co tydzień.

Efekty

Zabieg usuwa zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka. Przebarwienia i blizny rozjaśniają się i stają się mniej widoczne. Zabieg poprawia mikrokrążenie i ukrwienie skóry, a także stymuluje produkcję kolagenu i elastyny.

Przeciwwskazania

Zabiegi nie powinny być wykonywane u kobiet w ciąży, karmiących piersią i podczas menstruacji. Niewskazane są też u osób cierpiących na choroby nowotworowe i na zakrzepowe zapalenie żył oraz mających w ciele metalowe implanty.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Kosmetyka estetyczna