Mezoterapia osoczem (tzw. wampirzy lifting)

13 czerwca 2019

Medycyna estetyczna jest obecnie popularną i coraz bardziej dostępną formą poprawiania urody. Jednym z zabiegów jest mezoterapia osoczem, zwana też wampirzym liftingiem.

Wampirzy lifting, bo tak potocznie nazywa się ten zabieg, jest przeznaczony dla osób chcących opóźnić widoczne oznaki starzenia się skóry. Podczas zabiegu w wybrane miejsca pod skórę wstrzykiwane jest osocze bogatopłytkowe. Jest to preparat, który uzyskuje się na skutek przetworzenia krwi pacjenta. Podczas tego procesu otrzymuje się możliwie największe stężenie płytek krwi, które są bogatym źródłem czynników stymulujących wzrost, a także pobudzających komórki skóry do regeneracji i odnowy.

Mezoterapia osoczem

dashkindobrui/bigstockphoto.com

Z uwagi na te właściwości osocze bogatopłytkowe znajduje zastosowanie również poza medycyną estetyczną. Używa się go również przy urazach kości i stawów, w chorobach zwyrodnieniowych i w stanach zapalnych. Zabieg ten sprawdza się także przy wypadaniu włosów, skutecznie zatrzymuje łysienie, poprawia gęstość i jakość włosów. Z uwagi na swoje silne właściwości regenerujące i stymulujące, jest to dobre rozwiązanie dla osób, chcących zlikwidować blizny, czy rozstępy pociążowe.

Celem tego zabiegu jest naprawa uszkodzonych tkanek i ich pobudzenie, w jej efekcie nie dochodzi jednak do natychmiastowego naciągnięcia skóry. Do jego przeprowadzenia wykorzystuje się krew osoby, która poddaje się zabiegowi. Z tego powodu mezoterapia jest zabiegiem bezpiecznym, pozbawionym ryzyka wystąpienia reakcji immunologicznych. Metoda ta jest całkowicie biokompatybilna i nie powoduje efektów ubocznych, w tym alergii.

Podczas wstrzykiwania preparatu stosuje się miejscowe znieczulenie, jednak zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, ponieważ aplikuje się go głęboko. Widoczność efektów zależy od miejsca aplikacji i uszkodzeń tkanek, w które preparat jest podawany, a także od tego, jak łatwo skóra uruchamia mechanizmy naprawcze, co jest indywidualne dla każdego pacjenta. Na początku wykonuje się kilka zabiegów co 3 tygodnie, później zaleca się 1-2 razy w roku dla podtrzymania efektu. Zabieg wykonuje się najczęściej na twarzy, jednak z powodzeniem może być stosowany na skórze głowy, szyi, dekoltu, a nawet dłoni.
Zabieg ten jest w pełni bezpieczny, o ile jest odpowiednio wykonany przez osobę posiadającą do tego doświadczenie oraz odpowiedni sprzęt laboratoryjny. Aby pozyskać ten cenny preparat, konieczne jest użycie specjalistycznych narzędzi oraz zachowanie pełnej sterylności.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Kosmetyka estetyczna, Zabiegi medycyny estetycznej