Jeśli rano, przed wyjściem do pracy, na nic nie wystarcza Ci czasu, a już szczególnie na spędzanie kilkudziesięciu minut przed lustrem – makijaż permanentny jest dla ciebie!
Makijaż permanentny można porównać do tatuażu. Wykonuje się go jednak przy użyciu barwnika ziołowego, a nie chemicznego. Choć pigment wprowadzany jest nie tak głęboko, jak przy tatuażu tradycyjnym, to i tak w trakcie zabiegu odczuwa się ból i może wystąpić miejscowa opuchlizna. Efekt makijażu utrzymuje się na skórze dość długo, ale z czasem blednie. Dlatego osoby, które zrobiły sobie makijaż stały, co kilka lat poddają się zabiegom jego odświeżania.
Piękno o każdej porze dnia i nocy
Cel makijażu trwałego jest taki sam, jak zwykłego makijażu, tylko nie trzeba wykonywać go codziennie. Dzięki niemu można poprawić mankamenty urody, sprawić, by usta wydawały się pełniejsze i miały zdrowszy koloryt. Można poprawić kontur brwi i wyraźnie zaznaczyć oczy. Trzeba pamiętać jednak, że nie zastępuje on w pełni całego makeup’u. Warto dodatkowo przeciągnąć rzęsy tuszem, nałożyć podkład i róż na policzki.
Zaletą makijażu permanentnego jest też możliwość tuszowania przebarwień skóry czy nawet korygowania blizn. Takie zabiegi wykonują jednak bardziej wyspecjalizowane gabinety.
Dla kogo makijaż permanentny?
Oprócz osób zabieganych, zapracowanych, którym po prostu szkoda czasu na codzienną pracę przed lustrem z makijażu permanentnego korzystają osoby, które:
- uprawiają sport i nie mogą się malować, a ciągle chcą wyglądać świeżo,
- są uczulone na kosmetyki kolorowe,
- mają nieregularne, niewyraźne rysy twarzy,
- blade, chcące uzyskać zdrowy koloryt twarzy.
Makijaż na stałe może zrobić sobie każdy, o ile nie występują u niego przeciwwskazania:
- ciąża lub karmienie piersią,
- choroba nowotworowa,
- zaawansowana cukrzyca,
- łuszczyca,
- infekcja.
Zabieg tylko u profesjonalisty!
Oczywiście najlepiej wygląda makijaż wyraźny, ale w miarę naturalny, dopasowany do karnacji skóry. Profesjonalne gabinety mają w ofercie szeroką gamę kolorów, szczególnie barwników do malowania ust. „Malowanie” trwa około godziny na każdy element twarzy. Jednak po dwóch tygodniach trzeba wykonać dodatkowy zabieg, tzw. korektę. Jest to konieczne dlatego, że po pierwszym skóra ulega złuszczeniu i pigment może rozłożyć się nierównomiernie. Nieprawdą jest, że w makijażu trwałym nie da się poprawić błędów. Wszystkie nierówne kreski da się skorygować przy użyciu specjalnego barwnika w kolorze skóry. Dlatego lepiej jest ustalić wcześniej, by specjalistka wykonała najpierw makijaż próbny, kosmetykami tradycyjnymi, a dopiero później po zaakceptowaniu efektu, zrobiła taki sam przy użyciu pigmentów.
Tagi: pielęgnacja twarzy, zabiegi na twarz
2 sierpnia 2010 - 10:35
Bardzo ciekawy artykuł, myślę, że może wiele rozjaśnić osobom, które chciałby taki makijaż sobie zrobić, ale maja pewne obawy wynikające z niewiedzy. Podoba mi się to, że zwrócono uwagę na to, iż taki makijaż powinno się wykonywać tylko i wyłącznie u profesjonalisty – trzeba mieć naprawdę dużo wprawy, praktyki, ukończyć odpowiednie szkoły, żeby wykonywać taki makijaż naprawdę dobrze. Podobno bardzo dobrych linergistów szkoli Centrum Szkoleniowe New Look w Warszawie, więc jak się zobaczy ich certyfikat, to można być pewnym, że jest się w dobrych rękach.
24 stycznia 2012 - 12:48
dzien dobry, mam pytanie, interesuje mnie makijaz permamentny policzkow, poniewaz jestem bardzo blada, czy istnieje taki makijaz na policzki?
pozdrawiam
Ewelina