Dysport – alternatywa dla botoksu

22 lipca 2014

Nikt nie chce, by na jego twarzy pojawiały się zmarszczki. Od setek lat robimy wszystko, żeby ukryć oznaki starzenia się. Maseczki, specjalne kremy, operacje plastyczne – opcji na poprawienie wyglądu jest kilka. Każda ma swoich zwolenników i przeciwników. Najwięcej kontrowersji wywołują zabiegi medycyny estetycznej, kiedy chirurg plastyczny ingeruje w strukturę tkanki, by odmłodzić wygląd. Jednak nieinwazyjne metody nie przynoszą wystarczających rezultatów. Dlatego też gładka skóra najczęściej jest wynikiem wstrzyknięcia odpowiedniej substancji pod skórę lub liftingu, do czego przyznają się tylko nieliczne osoby.

Beauty woman giving botox injections.

 

Najbardziej znanym zabiegiem przeciwzmarszczkowym jest botoks, który polega na wstrzyknięciu botuliny, czyli jadu kiełbasianego. Po jego zastosowaniu z twarzy znikają nawet głębokie bruzdy. Era botoksu może jednak dobiec końca, gdyż na rynku pojawił się nowy specyfik, który zapewnia te same efekty. Dysport, bo o nim mowa, to również preparat botulinowy, dlatego coraz chętniej stosowany jest jako alternatywa źle postrzeganego botoksu. Na zabieg z Dysportem decydują się osoby, które chcą pozbyć się wszelkich zmarszczek mimicznych, powstałych w wyniku wzmożonej mimiki. Po zabiegu zniwelowane zostają zmarszczki między brwiami, na czole, w okolicach oczu, brody, szyi oraz bruzdy nosowo-wargowe. Koszt całego zabieg zależny od obszaru, w jaki ma być wstrzyknięty preparat. Standardowo jest to około 1000 złotych.

Efekty po wstrzyknięciu dysportu

Po wstrzyknięciu Dysportu następuje tymczasowy paraliż mięśni twarzy. Dysport to oczyszczona toksyna botulinowa typu A. Po jej zaaplikowaniu niemożliwe jest marszczenie brwi i oczu, dlatego też twarz wydaje się być ściągnięta i tworzy się tzw. maska. Preparat uniemożliwia przekazywanie impulsów nerwowych, dlatego mięśnie nie mogą się kurczyć. Taki efekt może utrzymywać się nawet pół roku, najczęściej jest to około trzech miesięcy. Przez ten czas skóra twarzy jest gładka i napięta, co sprawia że wygląda się młodziej. Ponadto brak możliwości nadmiernego marszczenia czoła sprawia, że można oduczyć się tego złego nawyku.

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji. Jeszcze tego samego dnia można wykonywać większość codziennych czynności. Podczas wstrzykiwania Dysportu pacjent może odczuwać lekki ból i dyskomfort, ale bardzo rzadko wymaga to zastosowania znieczulenia. Zabieg trwa nie więcej niż 20 minut. Pełen efekt w postaci wygładzenia zmarszczek zauważalny jest po dwóch dniach. Co ważne, działanie substancji dotyczy tylko tych mięśni, w okolicach których został wstrzyknięty. Przeciwwskazaniem do zbiegu jest stosowanie niektórych leków, np. D-penicylaminy, galaminy czy polimyksyny. Ponadto kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby z zaburzeniem krzepnięcia krwi i infekcjami skóry nie będą mogły poddać się zabiegu wstrzyknięcia Dysportu. W niektórych przypadkach mogą wystąpić skutki uboczne jak zasinienia, obrzęki bóle głowy czy zwiotczenie mięśni. Najczęściej przechodzą one w ciągu kilku dni.

Tagi: ,

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Zabiegi medycyny estetycznej