Laseroterapia pikosekundowa

8 października 2018

Laseroterapia pikosekundowa to coraz częściej stosowany w kosmetologii zabieg. Pozwala pozbyć się przebarwień, głębokich zmian barwnikowych, a nawet niechcianych tatuaży. A przy tym jest to zabieg całkowicie bezpieczny.

Dawniej zabiegi laserowe nie były tak zróżnicowane jak dziś. Używanie jednego rodzaju lasera do wszystkich zabiegów jest już przeszłością. Obecnie różnorodność laserów jest tak duża jak liczba zabiegów, do których są stosowane. A dobrany do konkretnego przypadku laser zapewnia lepszą skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegu. Metody te zdobywają coraz większa popularność, ponieważ są doskonałą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. Zapewniają uzyskanie tych samych efektów w mniej inwazyjny sposób, nie wymagają również rekonwalescencji, a sam zabieg laserowy trwa o wiele krócej.

laser estetyczny

d13/bigstockphoto.com

Laseroterapia pikosekundowa jest jednym z takich rozwiązań. Polega na przesyłaniu impulsów laserowych bezpośrednio w miejsce przebarwienia, czy blizny, nie naruszając sąsiadujących z nimi tkanek. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia lepsze efekty niż lasery starszej generacji, dodatkowo jego skuteczność jest większa, co przekłada się na mniejszą ilość zabiegów niezbędnych do pozbycia się problemu. W każdym przypadku jednak oceniana jest ona indywidualnie, zależy bowiem od wielkości i głębokości zmiany.

Nazwa zabiegu wzięła się z bardzo krótkiego czasu, w jakim światło lasera dostarczane jest w głąb skóry za jednym strzałem urządzenia. Trwa to bowiem zaledwie pikosekundy, co minimalizuje ryzyko poparzenia, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo zabiegu. Powoduje to również, że w większości przypadków zabieg taki jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.

Laser rozbija cząsteczki pigmentu, następnie jest on usuwany z organizmu, co jest łatwiejsze w rozdrobnionej formie. Laser pikosekundowy stosuje się w zabiegach:

  • usuwania zmian barwnikowych,
  • usuwania blizn,
  • usuwania przebarwień hormonalnych,
  • leczeniu trądziku,
  • leczeniu grzybicy,
  • usuwania tatuaży,
  • korekty makijażu permanentnego,
  • odmładzających.

Laser ma również właściwości pobudzające komórki do produkcji kolagenu i elastyny, dlatego też znajduje zastosowanie w zabiegach anti-aging. Terapia taka wygładza skórę, zmniejsza ilość zmarszczek, pozwala również spłycić i zmniejszyć rozstępy skóry.

Zabiegi z użyciem lasera pikosekundowego mają jednak swoje ograniczenia. Nie mogą ich stosować kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby leczące się na choroby onkologiczne, zarażone wirusem HIV, żółtaczką, chorujące na łuszczycę, padaczkę, bielactwo, cukrzycę oraz cierpiące na zaburzenia krzepliwości krwi. Z zbiegów wyłączone są również osoby przyjmujące niektóre leki, np. uwrażliwiające na światło.

Przed zabiegiem i po nim należy unikać promieniowania słonecznego, dlatego też najlepszym okresem do wykonywania zabiegach na najczęściej odkrywanych częściach ciała (twarz, szyja, ręce, nogi), jest okres jesienno-zimowy.

Zostaw odpowiedź

Opublikowano w: Kosmetyka estetyczna, Zabiegi medycyny estetycznej