Kolebką masażu są orientalne Chiny. To tam w czasach starożytnych odkryto lecznicze właściwości masażu. Również w Chinach zainicjowano masaż bańką chińską, szczególnie zalecany w przypadku chorób oraz przeziębień jako formę leczenia. Technika masażu bańką chińską okazała się na tyle skuteczna, że w szybkim czasie wykorzystywano ją nie tylko w medycynie ludowej, ale również przy zabiegach kosmetycznych. Pierwotnie bańka chińska miała za zadanie wyciągnąć chorobę, dziś pomaga w likwidacji cellulitu i wyszczuplaniu.
Dawniej bańki wykorzystywano przede wszystkim przy walce z nadciśnieniem, astmą, dolegliwościami skóry oraz impotencją. Obecnie bańki chińskie wykonuje się z gumy. Są to próżniowe pojemniki, dzięki którym można likwidować stany zapalne mięśni i stawów oraz nieestetyczny cellulit. Masaż z użyciem bańki chińskiej sprawia, że skóra odzyskuje jędrność, jest gładsza i lepiej ukrwiona, co dodatkowo pozytywnie wpływa na wchłanianie się specjalnych kosmetyków. Z organizmu usuwa się toksyny, poprawia się samopoczucie, a obwody ciała zmniejszają się. Taki masaż zaleca się każdemu, kto chce poprawić wygląd swojej skóry i ciała oraz poszukuje metody na odprężenie.
Masaż bańkami chińskimi ma jednak pewne przeciwwskazania. Po pierwsze ważna jest kondycja skóry – delikatna, z pękającymi naczynkami oraz żylaki uniemożliwia wykonanie tak intensywnego masażu. Zabieg będzie również niebezpieczny w przypadku zapalenia stawów oraz gorączki. Wykluczeniem są także nowotwory i gruźlica. W innej sytuacji masaż chińskimi bańkami jest wskazany. A co ważne, można go wykonać samodzielnie w domu. Bańki chińskie sprzedawane są w każdej aptece, a masaż można przeprowadzać w czasie brania kąpieli lub przy użyciu oliwki do ciała. Masaż bańską chińską jest intensywny, dlatego nawet piętnastominutowy zabieg w zupełności wystarczy.
Współczesną dolegliwością ogromnej grupy ludzi są bóle kręgosłupa. Wynikają one z siedzącego trybu życia i niewystarczającej aktywności fizycznej. Masaż pleców bańką chińską przyniesie ulgę dla mięśni przykręgosłupowych, rozluźniając i pobudzając krążenie w tym newralgicznym miejscu. Intensywność takiego masażu można dozować, dopasowując energiczność ruchu do naszych potrzeb. Ważne bowiem, aby masaż był nie tylko efektywny, ale również przyjemny.
Tagi: pielęgnacja ciała