Co mówią specjaliści o zabiegach kosmetycznych kobiet w ciąży. Na ile możemy pomóc naszej skórze, aby nie zaszkodzić dziecku, aby zadbać o nasze ciało?
Skóra kobiet w ciąży szczególnie podatna jest na zmiany. Mogą być to zmiany hormonalne, może pojawić się trądzik, którego wcześniej nie było, mogą pokazać się przebarwienia skóry, skóra narażona jest także na łojotok. Zanim skorzystamy z zabiegów, najlepiej poradzić się specjalisty: lekarza, dermatologa, kosmetyczki. Nie należy samemu eksperymentować. Przyszła mama nie musi też czekać na rozwiązanie, aby zadbać o swoje ciało. Wybierając się do gabinetu odnowy powinniśmy dokładnie sprawdzić czy osoba prowadząca zabiegi jest przeszkolona z zakresu pielęgnacji kobiet w ciąży, gdyż wiele zabiegów kosmetycznych jest zakazanych.
Szczególnie niewskazane są dla ciężarnych zabiegi rozgrzewające. A w pierwszym trymestrze zakazane są wszelkie zabiegi kosmetyczne. Można jedynie stosować kosmetyki na twarz. Dopiero po trzecim miesiącu można wybrać się do kosmetyczki na zabiegi, które zapobiegną rozstępom, czy na lekki masaż ciała i stóp. W czasie ciąży nie wolno stosować zabiegów ani antycellulitowych, ani wyszczuplających ponieważ zawarte są w nich kosmetyki rozgrzewające. Zabronione jest również opalanie się w solarium. Nie poleca się także korzystania z basenów i jacuzzi, ponieważ łatwo może dojść do zakażenia szyjki macicy. Przyszła mama powinna skupić się bardziej na nawilżaniu skóry i na relaksie.
Umiejętne i profesjonalne zabiegi kosmetyczne dla przyszłych mam oraz fachowo wykonany masaż poprawi krążenie, zmniejszy obrzęki, uelastyczni skórę i rozluźni napięte mięśnie. Raz w miesiącu można zastosować chłodzące maski na opuchnięte nogi, a także maseczki na biust zapobiegające rozstępom. Bezpieczne są też kremy z witaminami o niskim stężeniu kwasów owocowych.
Tagi: pielęgnacja ciała