Zadbane dłonie, szczególnie w przypadku pań, stanowią bardzo ważny element wizerunku. Czasem domowe sposoby nie potrafią poradzić sobie z nękającymi kobiece dłonie problemami i dlatego coraz popularniejsze stają się zabiegi odmładzające skórę rąk.
Nasze dłonie starzeją się tak szybko jak twarz, lecz niestety na co dzień nie poświęcamy im tyle uwagi, co innym częściom naszego ciała. Wraz z wiekiem tracą one swoją jędrność, sprężystość, a skóra na nich staje się cienka i przezroczysta. Do najbardziej widocznych problemów starzejących się dłoni należą: utrata elastyczności skóry, a także objętości tkanek, plamy, spadek nawilżenia tkanek, nadmierne rogowacenie skóry. Objawy starzenia się dłoni są odwracalne pod warunkiem, że skorzysta się z usług gabinetu medycyny estetycznej. Do wyboru mamy:
- Mezoterapia
Jest to zabieg polegający na zastosowaniu czystego kwasu hialuronowego bądź koktajlu złożonego z kwasu hialuronowego oraz witamin. Serie trzech zabiegów mezoterapii w odstępie trzech tygodni pozwalają uzyskać znaczną poprawę gładkości i elastyczności skóry grzbietów dłoni oraz lepszy koloryt, a także poprawienie nawilżenia skóry rąk. Przeciwwskazaniami do wykonania mezoterapii są: ciąża i karmienie piersią, rak, opryszczka, choroby autoimmunologiczne. Bezpośrednio po zabiegu mezoterapii mogą pojawić się niewielkie grudki, zanikające po 2-3 dniach.
- Zabieg wypełniania tkanek
Wykonuje się go co 9-12 miesięcy u osób z bardzo widocznymi ubytkami objętości tkanek podskórnych. Efekty zabiegu widoczne są od razu: dłoń jest pełniejsza i młodsza, a skóra na niej – napięta. Nie widać także prześwitujących żył czy ścięgien. Tego zabiegu nie wykonuje się u pań będących w ciąży lub okresie karmienia, cierpiących na raka, toczeń, astmę, cukrzycę czy inne choroby ogólnoustrojowe i autoimmunologiczne. Tuż po nim mogą pojawić się małe zasinienia czy obrzęki.
- Skleroterapia żył na grzbietach dłoni
Stosuje się ją na zaburzenia pigmentacji skóry dłoni, zmarszczki oraz utratę tkanki podskórnej. Zabieg ten wykonywany jest w ciągu 2-4 sesji, podczas których używa się niewielkich ilości sklerosantu służącego do wstrzykiwania w grzbiet dłoni. Po zastrzyku należy przez 24 h zastosować ucisk w postaci elastycznych rękawiczek lub bandaży elastycznych. Możliwe efekty uboczne to: siniaki, obrzęk dłoni, zapalenie żył, ból grzbietów dłoni. Skleroterapii nie stosuje się przy zakrzepicy żył, przebytej mastektomii, zaburzeniach krzepnięcia, poważnych chorobach układu krążenia, ciąży, infekcji skóry, zespołu cieśni nadgarstka. Efektami zabiegu jest zahamowania starzenia się skóry dłoni (w tym nieestetycznych, sinych linii) oraz poprawienie jej wyglądu.
Tagi: pielęgnacja dłoni, zabiegi na dłonie